Remake gier Baldur's Gate 1 i 2 zapowiedziany! - GameSPit

Mar
18

Remake gier Baldur’s Gate 1 i 2 zapowiedziany!

Jak się okazuje dzień 15 marca nie upłynął jedynie pod znakiem ujawnienia premiery Diablo 3 – przyniósł ze sobą także jeszcze jedną niespodziankę. Od jakiegoś czasu na stronie baldursgate.com “tykał” licznik. Termin “tykania” upłynął właśnie 15 marca. Co pojawiło się na stronie? Tajemnica została już rozwiązana! Pozostaje nam czekać na nowe, odświeżone wersje, obu części gry Baldur’s Gate!

W związku z pojawieniem się 27 stycznia 2012 licznika, na wielu forach pojawiły się spekulacje dotyczące tego co zostanie ujawnione po upłynięciu wyznaczonego czasu. Całkiem prawdopodobne wydawało się ujawnienie kolejnej, trzeciej odsłony serii. Okazało się jednak, że chodzi o remake obu wcześniejszych części gry, które teraz zamienią się w Baldur’s Gate Enhanced Edition i Baldur’s Gate 2: Enhanced Edition. Przybliżony termin premiery to lato 2012 roku.

Odświeżeniem gier zajmie się studio Overhaul Games (założone przez byłych pracowników firmy Bioware), stanowiące cześć Beamdog, firmy działającej w branży cyfrowej dystrybucji gier komputerowych. Studio to w październiku zeszłego roku wypuściło remake HD gry MDK 2, będącej “ekskluzywem” dostępnym jedynie w ramach platformy Beamdog.

Szczerze mówiąc ciekaw jestem jak to wszystko im wyjdzie. Poprzedni remake – MDK 2 HD – przeszedł bez większego echa – wstępne oceny były co prawda dosyć ciepłe, ale wydaje mi się, że wynikało to raczej z sentymentu samych recenzentów. Z drugiej strony było to po prostu odświeżenie i nie można było spodziewać się jakichś nowości. Co warto podkreślić, cena remake MDK2 HD była całkiem przystępna – wynosiła 15 dolarów.

Jak będzie z Baldurem? Zobaczymy. Fajnie byłoby odgrzebać wspomnienia, nawet mimo braku jednej z głównych zalet grywalności serii BG na polskim rynku – spolszczenia. Raczej nie wydaje mi się prawdopodobne, żeby remake poszedł tak daleko. Chociaż to by było coś… Idę poszukać starego pudełka z BG 2 :)

Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę…

About Losiek

Łoś jaki jest każdy widzi. Lubi kebaby.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.

SZUKAJ

ARCHIWUM