Letnia konferencja CDP RED i gog.com - GameSPit

Jun
05

Letnia konferencja CDP RED i gog.com

Przed chwilą zakończyła się niespodzianka zapowiedziana kilka dni temu – letnia konferencja CDP RED i gog.com. Oglądałem ją z dużym zaciekawieniem, którego kulminacją było ujawnienie nowego gameplay z gry i zawartości edycji kolekcjonerskiej. Kto nie oglądał może nadrobić te braki – przygotowałem małe podsumowanie tego co było na konferencji.

Sama konferencja miała miejsce dzisiaj, 05.06.2014 o godzinie 20:00 czasu polskiego i trwała około 30 minut. Widać, że obie firmy połączyły swoje siły w celu wspólnej promocji.

Wiem, że interesują was suche fakty, więc całość będzie skupiona na konkretach:

Ważne info:

1. Ujawniono zawartość fizycznej edycji kolekcjonerskiej i zwykłej Wiedźmina 3.

Edycja zwykła:
1. Pudełko z grą
2. Instrukcja
3. Mapa świata gry
4. Kompendium wiedzy o uniwersum Wiedźmina
5. Soundtrack
6. Naklejki

Skład edycji kolekcjonerskiej gry Wiedźmin 3 oprócz wypasionego pudełka wchodzi:
1. Pudełko z grą (wraz z zawartością wersji zwykłej)
2. Steelbook
3. 200-stronicowy artbook w twardej oprawie z grafikami z gry
4. Medalion z głową wilka (identyczny jak ten noszony przez Geralta)
5. Figurka Geralta walczącego z mantykorą (figurka wygląda świetnie – pod koniec konferencji zaprezentowano film z jej tworzenia i zapowiada się naprawdę dobrze)

Całość wpisuje się w aktualny standard kolekcjonerek, czyli – pudełko, steelbook, artbook, figurka i gadźet z gry, ale miejmy nadzieję, że wybije się jakością wykonania.

2. Pokazano kolejny fragment gameplay z Wiedźmina 3.

Gameplay jak gameplay – materiały w necie już jednoznacznie wskazują, że nowy Wiedźmin 3 pod względem grafiki to prawdziwy ogień! Grę ogląda się po prostu świetnie. W ramach materiału wideo zobaczyliśmy Geralta na koniu, kilka scen walki z różnymi konkretnie wyglądającymi potworami i odpadającymi głowami oraz… fragment sceny miłosnej z Triss (taaak właśnie ;) ). Nawet biorąc poprawkę na to, że materiał jest dobrze zmontowany to całość sprawia bardzo przyjemne wrażenie. Niestety, nie da się z niego wywnioskować nic dotyczącego sterowania, a przynajmniej na początku właśnie to było bolączką drugiej części gry. Jak to będzie, zobaczymy.

3. To niby detal ale moim zdaniem zasługuje na osobny punkt – podtrzymano zdanie o tym, że każda gra niezależnie od platformy na jaką będzie wydana i niezależnie od wersji będzie miała taką samą ilość contentu i zawartości – czyli nie będzie tak, że na PC będzie więcej gameplay niż na PS4. I bardzo dobrze.

4. Powiedziano kilka słów o grze The Witcher: Adventures zmierzającej na komputery PC (oprócz wersji na Androida i iOS). Tutaj może kilka słów o samej grze, jest to elektroniczna gra “prawie planszowa”, którą najlepiej opisuje określenie “hybryda gry planszowej i karcianki”. Do dyspozycji będzie zarówno tryb multi jak i single player. Aktualnie tryb multi jest ostro testowany na zamkniętych beta testach. Sama gra ma mieć swoją premierę jeszcze w tym roku.

Ponadto letnia konferencja cdp red i gog.com miała trochę mniej ważnego info (subiektywnie):

1. Przedstawiono zawartość edycji cyfrowej (zwykłej):
1. Gra
2. Artbook w wersji cyfrowej
3. Mapa w wersji cyfrowej
4. Bonusowe materiały video

2. Dodatkowo ujawniono, że za zakup gry na gog.com dostaniemy dodatkowe bonusy:
1. Rozszerzony soundtrack z gry
2. Kod na pobranie elektronicznej wersji komiksu o Wiedźminie (wydawnictwo Dark Horse)
3. Zestaw artworków i szkiców koncepcyjnych
4. Kilka tapet na pulpit z klimatami z gry
5. Grę Neverwinter Nights wraz z 3 dodatkami
6. Dwa kody promocyjne do zamkniętej bety gry The Witcher: Adventures

3. Ostatnim elementem poruszonym na konferencji było przedstawienie pomysłu serwisu GoG na platformę dystrybucji cyfrowej Galaxy. Temat zapowiada się na tyle ciekawie, że poświęcę mu osobnego posta – teraz tylko pobieżnie poruszę temat. Przedstawiciele gog.com firmują Galaxy jako coś co zrewolucjonizuje rynek i zapowiedzieli kilka, bardzo ciekawych rozwiązań – opcjonalną konieczność instalowania klienta gry, brak konieczności bycia online w trakcie grania single player czy możliwość wspólnego grania z posiadaczami gier na innych platformach dystrybucji cyfrowej (dosyć często są z tym problemy). Zapowiada się ciekawie, prawda? Ale to już temat na osobnego posta ;)

Podsumowując, letnia konferencja CDP RED i gog.com była “konkretna”. Dowiedzieliśmy się kilku naprawdę ciekawych rzeczy. Dało się odczuć, że GoG szykuje się do ofensywy na rynku dystrybucji cyfrowej, w czym życzę im sukcesu (szczególnie za ich luźne podejście do kwestii DRM). A sam zaraz składam pre-order na Wiedźmina 3…

About Losiek

Łoś jaki jest każdy widzi. Lubi kebaby.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.

SZUKAJ

ARCHIWUM