Hall of Games 2014 - znowu czas w trasę! - GameSPit

Nov
13

Hall of Games 2014 – znowu czas w trasę!

Gracze w naszym kraju są coraz bardziej rozpieszczani game’ingowymi wydarzeniami. Mamy PGA, mamy IEM, Pyrkon, Polcon i masę innych eventów. W tym roku na arenie imprez klasy ogólnopolskiej pojawia się nowy “zawodnik” - targi Hall of Games, które mają się odbyć na terenie wrocławskiej Hali Stulecia w dniach od 14 do 16 listopada 2014. Jest to pierwsza edycja tej imprezy, więc bardzo mnie zaciekawiła (szczególnie po bardzo udanym tegorocznym PGA) i postanowiłem na nią pojechać.

Dlaczego? Generalnie pomyślałem sobie tak – statystyczny polski gracz jedzie na tylko kilka imprez rocznie. Jeśli organizatorzy chcą aby impreza wpisała się na stałe w kalendarz “growych” wydarzeń to premierowy event musi być zorganizowany na tip top. Jak będzie? Zobaczymy, ale całość zapowiada się interesująco.

Liczba ani klasa wystawców nie jest tak imponująca jak na PGA, ale znajdziemy tam kilka ciekawych pozycji – ja mam szczególną nadzieję, że fajnie zaprezentuje się Techland. Pochodząca z Wrocławia firma wystawiła silny skład na prelekcje odbywające się na targach. Brak niestety silnej reprezentacji producentów osprzętu game’ingowego – w zasadzie z topowych producentów obecny jest jedynie Razer. Kompletną listę wystawców znajdziecie na stronie organizatora.

Ostatnio nieodłącznym elementem imprez tego typu są wydarzenia e-sportowe i nie jest inaczej w tym przypadku. Na HoG będziemy mieli okazję zobaczyć finały ligi Gaming Grounds podczas których zobaczymy zmagania w takich grach jak SC2, DOTA czy LoL.

Kolejnym ciekawym akcentem jest odbywający się na targach zlot miłośników gier planszowych. Organizatorzy zapowiadają, że do dyspozycji odwiedzających targi będzie ponad 400 różnych planszówek! Warto wspomnieć, że w trakcie targów ma mieć swoją premierę nowa edycja gry Monopoly – Gdańsk.

Bardzo jestem ciekaw jak wypadnie cała impreza, trzymam za organizatorów kciuki, żeby wszystko fajnie się udało (no i za siebie przy okazji, żebym nie żałował tych ponad 8 godzin w Polskim Busie ;). Oczywiście na naszym serwisie pojawi się relacja z Hall of Games 2014 i ich podsumowanie, ale warto także zaglądać na Facebookowy Fanpage Gamespit i Łosia, bo będą się tam pojawiały informacje i zdjęcia na bieżąco.

Łoś

Informacje o imprezie:

Plan targów i informacje dla zwiedzających: http://hallofgames.pl/dla-zwiedzajacych/

Lista atrakcji (wraz z harmonogramem wydarzeń e-sportowych): http://hallofgames.pl/atrakcje/

About Losiek

Łoś jaki jest każdy widzi. Lubi kebaby.

SZUKAJ

ARCHIWUM