Gran Turismo - Droga do perfekcji. - GameSPit

Jul
03

Gran Turismo – Droga do perfekcji.

Moja przygoda z Gran Turismo zaczęła się jeszcze za czasów PlayStation z NTSC wersją kultowej gry. Zakochałem się momentalnie w fizyce i wadze samochodów… ryku silników… szybkości i grafice (która jak na tamte czasy była całkiem niezła). Ilość samochodów była oszałamiająca.

Moim personalnym faworytem było oczywiście japońskie GTO TwinTurbo w Europie znane jako 3000GT VR4. Zakochałem się w tym aucie do tego stopnia, że obiecałem sobie kupno takiego cacka w przyszłości. Marzenie się spełniło parę lat temu – to jest dopiero “Pushing the virtual divide”. Tyle wstępu i potwierdzenia mojego fanatyzmu :P

Obecnie czekamy już na siódmą część niesamowitej serii. Niestety Kazunori Yamauchi w wywiadzie dla Eurogamer wypuścił w świat smutną informację: Premiera dopiero w 2015. Aby trzymać hype na poziomie OVER 9000! postanowiłem pokazać tym z was drodzy czytelnicy którzy go nie widzieli, film dokumentalny o twórczości Kaza (Kazunori Yamauchi) oraz moim zdaniem najbardziej udany edit filmów z GT sklejony przez Davida Huntera.

David Hunter moim zdaniem stworzył jeden z najlepszych editów GT jaki pojawił się w sieci (Jeszcze za czasów GT5). Pozytywnie nakręca i daje dobrego powera. Dla ciekawych muzyka to remix Hadouken! – Rebirth.

A teraz na poważnie. Kaz jest moim zdaniem jednym z największych wizjonerów w historii gier. Stworzył z niczego jeden z największych projektów i symulatorów wyścigów w historii. Jest świetnym kierowcą i ma porządną dawkę wachy w krwi (DAT NISSAN!). Wie co robi, i robi to dobrze. Dokument jest może trochę długi, ale pokazuje jak powstaje dzieło ponadczasowe… skąd wzięły się pomysły i jak zostały poskładane w całość.

A co najważniejsze pokazuje nam jak “virtualne” staje się coraz bardziej realnym.

Kto wie… Może dzięki GT7 ktoś z nas zostanie zawodowym kierowcą.
Więc trzymajcie swój flowstate. Ostrzcie skill jak brzytwę. I czekajmy razem na Gran Turismo 7!

Seven

SevenX

About SevenX

Lubię placki.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.

SZUKAJ

ARCHIWUM