audiobooki

Audiobooki – książki, które mogą towarzyszyć ci wszędzie

Szukasz alternatywy dla tradycyjnych książek? Postaw na audiobooki!

Fani literatury, którzy nie mają czasu na regularne czytanie oraz osoby, które chciałyby dowiadywać się nowych rzeczy, a za czytaniem nie przepadają, powinni sięgnąć po audiobooki. Książki do słuchania posiadają rosnące grono zwolenników, chwalących sobie możliwość sięgania po książki w dowolnej chwili. Nie sposób zaprzeczyć, że doświadczenie książki, która jest nam czytana, jest zupełnie inne, niż w przypadku samodzielnej lektury tradycyjnej, papierowej książki. Jednak ze względu na tempo życia oraz natłok codziennych obowiązków, coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z zalet audiobooków. Co wyróżnia książki do słuchania i sprawia, że warto po nie sięgnąć?

Książka, którą możesz zabrać wszędzie

Choć tradycyjne książki zdecydowanie mają swój klimat, którego nie da się odtworzyć czytając na czytniku lub słuchając audiobooka, to jednak papierowe pozycje posiadają kilka znaczących wad. Do najważniejszych zalicza się m.in. ich waga oraz ilość miejsca, którą zajmują. O ile posiadając w domu biblioteczkę lub regał z książkami, możemy swobodnie cieszyć się wybranymi pozycjami, to podczas podróży lub zwykłego przemieszczania się po mieście, papierowe książki niekoniecznie będą najlepszym wyborem. Audiobooki w super cenie często są dostępne w formie plików cyfrowych (rzadziej płyt CD), dzięki czemu bez problemu będziesz w stanie zabrać je ze sobą w podróż. Możliwość odtwarzania na komputerze, telefonie, tablecie oraz dowolnym innym odtwarzaczu audio sprawia, że korzystając z audiobooków, będziesz mógł cieszyć się wybraną pozycją w samolocie, samochodzie, pociągu lub w komunikacji miejskiej. Bez konieczności martwienia się, że w twoim bagażu zabraknie miejsca na książkę, którą chciałbyś wziąć ze sobą.

Możliwość wyboru lektora – odkryj książki na nowo!

Słuchanie książki, czytanej przez dobrego lektora, potrafi być bardzo ciekawym i przyjemnym doświadczeniem. Jeżeli do tej pory nie próbowałeś słuchania audiobooków, to polecamy zapoznać się z głosami różnych lektorów i wybranie osoby, której narracja najbardziej przypadnie ci do gustu.